Skip to main content

A víz

Miért igyunk vizet?

A földi élet szülőanyja és éltetője, legféltettebb közös kincsünk a víz. Bolygónk felszínének és testünknek is közel kétharmada vízből áll. Vannak olyan szerveink, amelyek ennél is több vizet tartalmaznak (pl. a szemünk, a vérünk és az agyunk).
Már 4-5%-os vízveszteség is 20-30%-os teljesítménycsökkenéshez vezet fizikailag és szellemileg egyaránt. Dr. F. Batmanghelidj, a világhírű orvos, kutató szerint hétköznapjainkban elfeledkezünk a víz jelentőségéről.
„… hogyan lehetséges az, hogy ennyire tudatlanok voltunk a víz egészségünkre vonatkozó fontosságát illetően, hogy az emberek egészen a halál pillanatáig szenvedik a hiányát?” Dr. F. Batmanghelidj

Nézete szerint a legtöbb betegségünk oka egyszerűen az, hogy nem iszunk elegendő vizet és, hogy semmi sem tud minket olyan hatásosan meggyógyítani, mint a víz. Az ő szavait idézve: „A krónikus vízhiány az oka legtöbb testi betegségünknek.”

Hogy miért állítja ezt? Mert a víz:

  • Anyagot, energiát, információt vesz fel a környezetéből, eltárolja és továbbítja a sejtekhez.
  • Oldja a testünkben levő szervetlen és szerves anyagokat.
  • Aktív reagens (biofizikai és biokémiai folyamatok: anyagcsere, emésztés, légzés, kiválasztás, hormonális működés, idegingerület átvitel, gondolkozás stb.).
  • Keringési rendszerünk alapja (vér-nyirok).
  • Méregtelenítéskor oldja, hígítja, elszállítja és közömbösíti a salakanyagokat, káros mikroorganizmusokat. Támogatja munkájában a tüdőt, a vesét, a vastagbelet, a bőrt és a májat.
  • Elengedhetetlen az izmok, csontok, inak, és ízületek rugalmassá tételében, működésében.
  • Nedvesen tartja légzőrendszerünket, ezzel védetté teszi a nyálkahártyákat a betolakodó mikroorganizmusok ellen és lehetővé teszi az oxigén és szén-dioxid cserét.
  • Bőrünk, hajunk, körmünk szépítőszere, belső kozmetikum.
  • Hő szabályozó: párologtatás, izzadás, hőelvezetés
  • Karcsúsít, elősegíti a zsírszövetek lebomlását, enyhíti az éhségérzetet.
  • Támogatja az emésztést (enyhíti a gyomorfekély, a vastagbél gyulladás tüneteit, csökkenti a puffadást és a székrekedést).
  • Erősíti az immunrendszert, segít allergia és asztma esetén is.
  • Enyhíti a fájdalmakat (fej, nyak, hát, reuma, fogak, stb.).
  • A test elsavasodásának legjobb ellenszere, segít eltüntetni a cellulitiszt.
A gondolkodási folyamat alapja: segíti az információáramlást, javítja a koncentráló képességet és a memóriát. Tanulásnál, stresszoldásnál elengedhetetlen.
  • Hangulatjavító.
  • Felfrissít, fiatalít, kívül-belül.

Naponta – vízfogyasztástól függően – 2,5-3,5 liter vizet veszít szervezetünk (párolgás, kilégzés, széklet, vizelet). E veszteséget pótolnunk kell ahhoz, hogy testünk egészségesen tudjon szolgálni bennünket.

Miért vizet igyunk?

„Fejlett társadalmakban azt gondolják, hogy a tea, kávé, alkohol és a különböző üdítőitalok megfelelő helyettesítői a tiszta természetes víznek, amire a „stresszelt” szervezetnek szüksége lenne. Ez egy elemi és végzetes tévedés. Ezek az italok valóban tartalmaznak vizet, de emellett vízelvonó (dehidratáló) anyagokat is tartalmaznak. Eltávolítják az őket feloldó vizet és a szervezetünk víztartalékaiból is elvonnak! Manapság a modern életstílus a kereskedelmi italoktól teszi függővé az embert. A gyerekeket nem késztetik, és nem tanítják meg a víz ivására, így mindenféle szénsavas italoktól és cukrozott gyümölcslevektől válnak függővé.”  Dr. F. Batmanghelidj

Szervezetünknek tiszta, életteli, jó minőségű ivóvízre van szüksége, és ha ezt az egyszerű és olcsó dolgot megadjuk számára, akkor egészséggel, rugalmassággal, életerővel ajándékoz meg minket. Egészségünk szempontjából a víz semmivel sem helyettesíthető. Könnyen kiszámíthatjuk átlagos vízigényünket, ha testsúlyunkat megszorozzuk 0,03-dal. Így kaphatjuk meg napi vízszükségletünket literben kifejezve, 30 ml vizet számolva testsúly kilogrammonként. Más „innivalók”, mint a tea, üdítők, levek, a tej, az alkoholos italok is tartalmaznak vizet, de inkább tápláléknak számítanak, és vizet vonnak el a szervezettől.
Hogy eleget ittunk-e, azt a vizeletünk tudja legjobban megmutatni. Ideális esetben majdnem színtelen vagy világossárga.

Milyen vizet igyunk?

Azóta vetődik fel ez a kérdés, mióta vezetéken keresztül kapjuk a vizet. Ma az emberiség egyik legnagyobb kihívása a megfelelő mennyiségű és minőségű ivóvíz biztosítása. Magyarországon is évente több, mint egy milliárd m³ szennyvíz jut tisztítatlanul a víz körforgásába.
A lakosság egészséges ivóvízzel történő ellátása érdekében az önkormányzatok és a vízművek technikai, technológiai fejlettségükhöz és anyagi lehetőségeikhez mérten mindent megtesznek azért, hogy a szabványban előírt vízminőséget előállítsák számunkra. A vizeinket szennyező mezőgazdasági, ipari és kommunális vegyületek, anyagok bizonyos hányadát ki tudják szűrni a tisztító berendezések. A vízvezeték hálózatban haladó víz sok kilométeres útján szennyeződhetne, fertőződhetne, ezért ezt megelőzendő fertőtlenítik azt. Az erre a célra használt klór biocid (mérgező, életellenes) hatására viszont csak a csőrendszerben van szükség. Az már nem kívánatos, hogy a poharunkba, főzőedényeinkbe jusson, hiszen ártalmas lehet. Különösen a gyerekek és a betegek, idősek érzékenyek rá. A klór hatásosságát oxidáló tulajdonságának köszönheti, elektronokat von el környezetétől, így a víztől, illetve – oda bekerülve – az emberi szervezettől is. (Ezen hatások ellen is védenek a zöldségekben, gyümölcsökben, egyes táplálék-kiegészítőkben lévő antioxidánsok, és a megtisztított, vitalizált, ionizált, elektronokban gazdag vizek is.) Dr. Országh József professzor úr szerint az ilyen, klórral kezelt víz elektronaktivitása igen alacsony. Ennek a víznek a koordinátái a végstádiumban lévő, rákos beteg emberek vérének a koordinátáival azonosak. Véleménye szerint, ha a klóros víz fogyasztása évekig, évtizedekig folytatódik, akkor szervezetünk elektron háztartását felemésztheti, és súlyos egészségkárosodáshoz vezethet.
A klórozás másodlagos következménye lehet – ha a vízben szerves anyagok fordulnak elő – a halogénezett szerves vegyületek, metánszármazékok keletkezése, melyek ismerten daganatkeltő hatásúak.
Bár a szabványban meghatározott határértékek – melyek a különböző ártalmas anyagokra, vegyületekre vonatkoznak – biztonságot nyújthatnak nekünk, mégis számolnunk kell azonban a környezetünkből a testünkbe jutó egyéb szennyeződések, terhelések együttes hatásával is (levegő, víz, táplálék, sugárterhelések). Nem áll rendelkezésünkre olyan vizsgálat, mely ezek hosszantartó és egymást erősítő következményét kimutatná.
A fent említett okok következtében sokan áttértek az ásványvizek fogyasztására, vízigényüket kielégítendő. Ez ismét újabb kérdéseket vethet fel.
Sok vitát szül manapság az ivóvíz ásvány és nyomelem tartalma, ennek haszna, illetve hátrányos volta. Két nagy tábor alakult ki e témában, melyek teljesen ellenkező véleményen vannak. Mindkét oldalon neves tudósok, kutatók állnak. Az egyik nézet szerint az emberi szervezet számára az a leghasznosabb, ha a vízben egyáltalán nincsenek ásványi sók, nyomelemek. Szerintük a desztillált vizet, vagy az ehhez közel álló fordított ozmózissal kezelt vizet érdemes fogyasztanunk nap, mint nap egészségünk érdekében. A másik nézet szerint a nagyobb mennyiségű sót tartalmazó – akár az ivóvíz szabványban meghatározott (1000 mg/l) feletti vizek is fogyaszthatók rendszeresen. A „középen” állók – a jelenleg elfogadott orvosi szakvélemény is – a „szabványos” 1000 mg/l körüli sótartalmú vizek fogyasztását javasolják.
Az ásványvizek közül érdemesebb tehát az alacsonyabb sótartalmút előnyben részesíteni. A magas ásványi só, nyomelem tartalmúakat, akárcsak a gyógyvizeket kúraszerűen lehet ajánlani.
Más szempontok is felmerülhetnek az ásványvíz fogyasztással kapcsolatban. Egyre többen kutatják a műanyag csomagolóanyagok esetleges egészséget károsító hatásait. Ha ásványvizet fogyasztunk, akkor részesítsük előnyben az üveges változatokat.
A másik megfontolandó dolog a szemétté és méreggé alakuló hatalmas mennyiségű műanyag palack. Az emberiség által felhalmozott műanyag hulladék milliónyi élőlény életét keseríti meg, vagy pusztítja el. Ezek közül az egyik legjelentősebb terhelést a „PET” palackok jelentik. Csak Magyarországon évente, mintegy egymilliárd palack kerül a szemétbe!
Amikor választunk, ezeket a szempontokat is érdemes figyelembe venni. Mi a vezetékes víz ivása mellett döntöttünk, melyet utótisztítunk és vitalizálunk.

Kristály-1 Ivóvíz-utótisztító és vitalizáló készülék
15 éve bevált technológia + legújabb kutatási eredmények együtt!

Kristály-1 ivóvíz-utótisztítóBerendezésünk a legősibb víztisztítási eljárásokat és a legújabb kutatási eredményeket is hasznosítja. A víz tisztítását ezüsttel impregnált aktív szénnel éri el. A faszenet – az aktív szén ősét - és az ezüstöt már az ókorban is használták a víz fertőtlenítésére, tisztítására. Az aktív szén óriási felületén sokféle vegyületet, kemikáliát és szennyeződést képes megkötni, adszorbeálni. Ilyenek pl. – a teljesség igénye nélkül – a klór, a klórszármazékok (halogénezett metánszármazékok), szerves anyagok, mosószerek, oldószerek, biokémiai vegyületek, fehérítőszerek, rovarriasztók, kőolaj, íz- és szagrontó anyagok, növényvédő szerek nagy része. Az ezüst az esetlegesen előforduló baktériumok szaporodását és fejlődését akadályozza meg.
A csapvízben található ásványi anyagokat, nyomelemeket változatlan formában az ivóvízben hagyja a készülék. Így „szabványos” vizet állít elő ebből a szempontból. Környezetbarát és takarékos módszert képvisel, hiszen használata során minden csepp vizet hasznosít. Nem igényel elektromos áramot a működéséhez.
Első lépésként egy előszűrő segítségével megszabadítja a vizet a lebegő szennyeződésektől (homok, rozsdaszemcsék, stb.). Ezt követi a kitűnő minőségű aktív szén közreműködésével a fertőtlenítő szertől, annak származékaitól és az egyéb előforduló vegyületektől való mentesítés. Ezen vegyületek és anyagok mennyiségét jelentősen csökkenti. Majd a tisztítási fokozat utolsó lépéseként még egy utószűrőt is beiktattunk.
A készülék másik feladata a víz „éltető erejének” a visszaállítása, regenerálása a víz természetes fizikai szerkezetének helyrehozása.
A vízmolekulák sajátos felépítése teszi lehetővé, hogy információt tudjanak felvenni, tárolni és továbbadni. Így az életet támogató, illetve az ezzel ellentétes információk és anyagok, energiák is nyomot hagynak a vízben. Ezeket pedig – mivel testünk nagy része vízből áll - az elfogyasztott vízzel mi is megkapjuk. A természetben tett körforgása során a víz sok „jó benyomást” nyer. Köveken, csobogókon, zuhatagokon keresztül halad, így feltöltődik mozgási energiával és oxigénnel dúsul. A Nap infra vörös sugarai („FIR”), a Föld mágneses ereje is jótékonyan hat a víz szerkezetére, energiájára. Ha az egészséges, tiszta környezetből érkező víz cseppjeit lefagyasztjuk és megvizsgáljuk, gyönyörű kristályos alakzatokat találunk. Ha a szennyezett, vagy a sötét vízvezetékeken, szelepeken átgyötört, klórral kezelt vizet nézzük meg ilyen módon, akkor zavaros, szerkezet nélküli képet kapunk. A világhírű Dr. Masaru Emotó szavaival: „A forrásvíz lélegzetelállítóan szép, harmonikus, törékeny hatszögeket alkotott, míg a duzzasztógátak vagy a folyók alsó szakaszának vizében alig akadtak tökéletes, befejezett kristályok. A legrosszabb képet mégis a klórozott ivóvíz mutatta.”
Készülékünkben két bio anyagot és egy speciális mágnest használunk a víz egészséges szerkezetének és az éltető információinak a helyreállítására. A bio anyagokat különböző típusú kerámiák és ásványi oxidok felhasználásával fejlesztették ki e célra. Két félét is alkalmaztunk a készülékben:

1.Lúgosító kerámia golyók:
„FIR” kibocsátás 92,6%
2.Turmalinos kerámia golyók:
„FIR” kibocsátás 92,4%
Negatív ion kibocsátás 742 ea/cm³

A „FIR”-t (távoli infravörös sugár) a napsugárzásból nyerhetjük, az egyik legjelentősebb energiaforrásunkat képezi. Ezeket „biogenetikus”, azaz gyógyító infravörös sugaraknak nevezzük. Kiterjedt vizsgálatok igazolták jótékony hatását az emberi testre. A vízmolekulák rezgési energiáját meg tudják emelni és a 12-20 molekulából álló vízklaszterek kisebbekre esnek szét. Ez több szempontból is hasznos a szervezet számára.

A két bio anyag hatása a szervezetre:

  • a sejtek anyagcseréje felgyorsul (könnyebb a tápanyag és oxigénfelvétel, hatékonyabb a méregtelenítés),
  • tágulnak az erek, javul a vérkeringés („FIR”-hatás: kisebb klaszterméret és a hőhatás miatt),
  • fokozódik a test vízmegtartó képessége (hidratáció), ezzel rugalmasabbá, fiatalabbá teszi a szervezetet (bőr, izmok, ízületek stb.),
  • erősíti az immunrendszert, véd a szabadgyökök ellen (szabad elektronok),
  • lúgos irányba tolódik a vér és a sejtek pH-ja, segít a test savtalanításában, így hozzájárul egészségünk megőrzéséhez.

Mágneskezelés: Hatására a víz polarizálódik, molekula szerkezete átépül, dúsul elektronokban, enyhén lúgosabbá válik, csökken a felületi feszültsége, stb.

  • A mágneses mező energiája megemeli a sejtek energiaszintjét.
  • Sokoldalúan javítja a sejtek állapotát, anyagcseréjét, gyengéden méregtelenít.
  • A test folyadékrendszerét rendezett szerkezetűvé teszi, hidratál.
  • Megakadályozza a lerakódásokat és segít azokat megszüntetni (érfalak, vesekő, nyálkő stb.).
  • Javítja a véredények és a bőr rugalmasságát.
  • Lúgosít, segít a szabad gyökök közömbösítésében.

Mindezen hatások összeadódva támogatják testi, szellemi egészségünket, jólétünket.

A fenti információk a készülék összetevőire vonatkoznak. A berendezés nem szolgál gyógyító célokat, nem kezel betegségeket.

Tegyünk egy kis számvetést („Mennyi az annyi?”)

Vessünk egy pillantást arra is, hogy az egészségügyi és környezetvédelmi szempontok mellett, milyen gazdaságossági előnyöket nyerhetünk a készülék használatával.
Számoljunk egy négytagú családdal, ahol mindenki megiszik 2 liter vizet fejenként. Ha 50 Ft-os literenkénti ásványvíz árral számolunk, akkor ez napi 400 Ft költség. Ez évi 146 ezer Ft, két évre vonatkoztatva pedig 292 ezer Ft.
Ha megvásároljuk a Kristály-1 kisberendezést, akkor ez 32 ezer forintunkba kerül. A készüléket két évig ajánljuk használni ivásra, főzésre, házi kedvenceink itatására, növényeink locsolására. A 15 ezer liter kapacitást úgy tudjuk kihasználni két év alatt, ha napi 20 liter vizet tisztítunk és vitalizálunk vele. Ha a víztisztítás költségét nézzük, akkor literenként kb. 2 forintba kerül. A megtakarításunk két évre vetítve kb. 260 ezer Ft. Jó érzés tölt el bennünket azzal kapcsolatban is, hogy készülékünk környezetbarát, takarékos.
Ha az ásványvíz mellett döntünk, akkor két év alatt 3650 db PET palackot „termelünk”.
Mi fejlesztők és tulajdonosok több mint 15 éve aktív szenes víztisztítót használunk teljes megelégedéssel. Vállalkozásunk mögött jó szándékú, lelkes, sok éves tapasztalattal és szakértelemmel rendelkező csapat áll. Bízunk abban, hogy hasznos és jó minőségű termékeinkkel hozzájárulunk mindannyiunk egészségéhez és jólétéhez.
Fekete Zsuzsanna mérnök, természetgyógyász
Dr. Wajand János vízminőség-védelmi szakértő, vegyészmérnök

Idézetek: Dr. F. Batmanghelidj: Tested vízért kiált! című könyvéből – Kiadja a Mandala-Veda Kiadó, www.mandala-veda.hu