Skip to main content

Mikrobiális készítmények nagy áttekintése

A Joalis készítmények az új felfogás szerint öt alapcsoportba sorolhatóak. Minden csoportba tartoznak alapvető készítmények, amelyek gyakorlatilag lefedik az összes toxint, illetve különösen fontosak a méregtelenítés szempontjából.

  1. Drenek – Liv-Dren (LiverDren), Vel-Dren(VelienDren), Cor-Dren, Uri-Dren (UrinolDren), Res-Dren (RespiDren), Super-to (Supertox), Mezeg, Cranium, Cortex
  2. Mikroorganizmusok – ATV (Antivex), No (Nobac), Spirobor, Para-Para, Yea (Yeast)
  3. Toxinok (mérgek) – Min-Dren (MindDren), Me (Metabex), NonGrata, Mikro-to (Mikrotox)
  4. Érzelmek, stressz és pszichoszomatika – Emoce, Streson, Nodegen (No-Degen), Dp (Depren)
  5. Komplexek – Activ-Col, Al (Anaerg), IM (Immun), Du (Deuron), So (Hepar), CE (Pranon), OP (Optimon)

A mai részben a második csoportra fókuszálunk, azaz a mikroorganizmusok méregtelenítésére szolgáló készítményekre. A mikroorganizmusok, más néven mikrobák, melyek közé tartoznak a baktériumok, gombák, vírusok és protozoak (állati egysejtűek), bolygónk legősibb lakói. Fokozatosan fejlődtek ki, és már sok millió évvel az első többsejtű élőlények megjelenése előtt is itt éltek. Bolygónk életének fontos részesei, gyakorlatilag mindenütt megtalálhatóak: a föld felszínén, a tengerekben és az óceánokban , sőt még több kilométeres mélységben is, a tengerfenék alatti üledékekben vagy az élőlények szervezetében.
A mikrobák egyik feladata a szerves anyagok lebontása alapvető alkotórészekre, elemekre, és egyszerű anorganikus (szervetlen) vegyületekre. Gyakorlatilag fokozatosan képesek mindent lebontani – a növények és az állatok részeit, szaru, fa, de képesek például megrepeszteni és szétmállasztani a vakolatot is, sőt megfelelő körülmények között a műanyagot és az egyéb hulladékokat is elbontják. Az anyag bomlása lehetővé teszi, hogy az anyag kibocsátott alapösszetevői a természetben keringjenek és más új szervezetek részévé váljanak.

Mi és a velünk együtt élő mikrobák

A Földön minden élő szervezetnek és mikroorganizmusnak megvan a maga helye és a maga jelentősége. A természetben a fejlődést két ellentétes hajtóerő viszi előre: a szeretet és az ellenségeskedés, az együttműködés és a harc. Ez már a legegyszerűbb mikroorganizmusok szintjén is érvényes. Folyamatos küzdelem folyik a megfelelő élettérért és táplálékért. Az antibiotikumok például a penészgombáknak vagy a baktériumoknak olyan harci eszközei, amelyekkel azok megpróbálják elpusztítani a környezetükben élő riválisaikat. Néha azonban hatékonyabbnak bizonyul felhagyni a harccal az együttműködés javára. A legelső eukarióta sejt éppen a baktériumok kooperációjának és összeolvadásának köszönhetően alakult ki, ami aztán lehetővé tette a többsejtű szervezetek kifejlődését.
Az együttműködés és a harc elve a mi szervezetünket is befolyásolja. Az emberi test rengeteg sejtből áll. Képzeljék azonban el, hogy a szervezetünkben (jobban mondva a perifériáján) még annál is sokkal több egysejtű organizmus – baktérium található, mint ahány sejtből állunk. És pedig körülbelül tízszer! Az ember tehát egy – saját sejtekből, baktériumokból és mikroorganizmusokból álló – úgynevezett szuperorganizmus. Ennek következtében az anyagcserénk különböző, humán és bakteriális anyagcsere folyamatok összefonódásának az eredménye. A kölcsönös szimbiózis mindkét fél számára előnyös. Egy rivalizáló környezetben akkor érhetjük el a legnagyobb sikereket, ha a munka egy részét másokra hagyjuk, és kölcsönösen együttműködünk egymással.A „velünk együtt élő” baktériumok segítenek nekünk megemészteni az ételeket, védik a nyálkahártyánkat és a bőrünket, mi pedig viszonzásképpen megfelelő életteret és elegendő táplálékot biztosítunk számukra.
A mikroorganizmusok és az élőlények között fennálló kapcsolat fonákja a harc. A mikroorganizmusok célja, hogy a lehető legnagyobb mértékben elszaporodjanak és ennek érdekében különböző stratégiákat használnak. Az első ilyen stratégiát a járványok képezik. Elterjesztésükhöz különböző helyzeteket használnak ki, mint például háborúk, éhínségek, vagy stressz okozta legyengülés. Ilyenkor a fertőzések mutálódnak, megváltoznak, így már nem leszünk ellenük immunisak. Megtámadják a lakosság nagy részét, nagy sebességgel elterjednek, és járványt okoznak. A járványban ugyan általában sokan vesztik az életüket, az emberek azonban egy idő után újra visszaszerzik az ellenálló képességüket, mivel a szervezetükben fokozatosan kialakulnak a védőmechanizmusok. A múltból számos ilyen esetet ismerünk.
A mikroorganizmusok második, és talán az elsőnél is hatékonyabb stratégiája a szervezetünk észrevétlenül végbemenő folyamatos károsítása. Tulajdonképpen egy olyan manipulációról beszélhetünk, amelynek a célja, hogy más szervezetekben észrevétlenül elterjedhessenek. Minden fertőzés számos mechanizmussal rendelkezik az érzelmeink befolyásolására. Akárcsak az egymással kommunikáló sejtjeink, amelyek egy okos organizmust alkotnak, a baktérium és az egyéb sejtkolóniák is kommunikálnak egymással. Ezáltal képesek létrehozni bennünk egy idegen szervezetet, éspedig egy intelligenciával rendelkezőt. A betolakodók célja, hogy elszaporodjanak és újabb területeket és organizmusokat hódítsanak meg. Amivel egyszerűen csak biztosítani kívánják a fennmaradásukhoz és szaporodásukhoz szükséges táp-és építőanyagokat. A sejtjeinket úgy akarják befolyásolni, hogy azok azt tegyék, ami a betolakodónak jó. Ahhoz, hogy ezt el tudják érni, egy sor különböző trükköt sajátítottak el. Információkat hamisítanak, vészjelzéseket juttatnak el a hormon- és az immunrendszerünk sejtjeihez. Megpróbálják eluralni az idegrendszerünket, hiszen mi is lehetne hatékonyabb, mintsem az, hogy közvetlen hatást gyakorolhassanak a szervezetünk irányítására és befolyásolhassák annak döntéseit. A betolakodók és a toxinok természetesen fizikailag is károsítják a szervezetünket. Gyakran méregként hatnak vagy olyan toxinokat termelnek, amelyek károsítják és pusztítják a sejtjeinket. Ami azonban általában nem tart sok ideig, mert az egészséges szervezet észleli a károsodást, az immunrendszer támadásba lép, és elpusztítja őket. Sokkal hatékonyabb tehát az észrevétlen viselkedés, és a szervezet olyan manipulálása, amelyet az nem képes észlelni. Az élesztőgombák például szeretik az egyszerű cukrokat, ezért édesség utáni vágyat ébresztenek bennünk. Aminek mi nem fogunk ellenállni és megeszünk egy süteményt, még akkor is, ha az nem kívánatos. Ennek egyedül az élesztő gombák fognak örülni, nekünk magunknak csak bűntudatunk lesz. Az ehhez hasonló manipulációk persze lényegesen kifinomultabbak is lehetnek, és jóval többet árthatnak, mintsem, hogy felszedünk néhány kilót. Például növelik annak a valószínűségét, hogy sérülést szenvedünk el, vagy baleset részesei leszünk. Hatással vannak a szexuális viselkedésünkre, az agresszivitásunkra, az étkezési szokásainkra, és az érzelmeinken keresztül gyakorlatilag az egész életünket befolyásolják. Hamis biztonságérzetbe ringattuk magunkat, és azt hisszük, hogy a fertőzésekbe manapság már nem szoktak belehalni. Ez azonban sajnos nem igaz. Továbbra is bele szoktak halni, csak lassabban, mint a történelemben korábban.
A mikrobiális készítményeknek rendkívül fontos szerepe van a méregtelenítésben. A mikrobák nemcsak elpusztítják szövetünket, hanem megváltoztatják érzelmeinket, személyiségünket és gondolkodásunkat.
A fertőzések mindenhol ott leselkednek körülöttük, avagy egyensúlyra fel!
Tulajdonképpen nincs is olyan egészségügyi probléma, amelyben ne játszanának szerepet a patogén fertőzések. Nézzük például az oly rettegett rákbetegséget. Kialakulásának talán a leggyakoribb oka valamilyen vírusfertőzés. És ne csak a méhnyakrákra gondoljunk, amelyről manapság főleg azért hallunk sajnos olyan sokat, mert a gyógyszeripari cégek igyekeznek drágán eladni a papillomavírusok elleni vakcinákat. A rákos megbetegedések kialakulásában lényeges szerepet játszanak a retrovírusok, a herpeszvírusok, az adenovírusok, a hepatitisz vírusok, és sok más egyéb vírus is. A fertőzések fontos szerepet játszanak a szív és érrendszeri megbetegedéseknél is, amelyek manapság az elhalálozások leggyakoribb okozói. Krónikus gyulladást okoznak a vérerekben és a vénákban, ezáltal növelve a vérrög kialakulásának kockázatát. Ha a vérrögök leszakadnak és valahol a szervezetben elzáródást okoznak, az visszafordíthatatlan károsodáshoz vezethet. A fertőzések különböző lelki problémák és mentális zavarok kialakulásáért is felelősek. Ezeket például a borrelia okozza. Létezik egy tanulmány, amelyben kimutatták, hogy a pszichiátriai intézményekben kezelt betegek szervezetében magasabb a borelliák elleni ellenanyagok szintje. Sőt még a depresszió is összefüggésben állhat valamilyen krónikus mikrobiális eredetű gyulladással. A jelenlegi orvosi ellátásnak köszönhetően abba a tévhitbe estünk, hogy a fertőzésektől már nem kell félnünk. Pedig ennek sajnos épp az ellenkezője igaz. A patogén fertőzések titokban tevékenykedő, csendes gyilkosok, és az egyetlen módja annak, hogy megszabaduljunk tőlük, az, hogy rávesszük az immunrendszerünket arra, hogy alaposan tisztítsa meg tőlük a szervezetünket.
A probléma megoldása azonban nem a gyógyszerekben, az antibiotikumokban és a kemoterápiás szerekben van. Ezek rövid távon segíthetnek azáltal, hogy elpusztítják a kórokozók egy részét, megakadályozzák azok rohamos szaporodását. Azonban a szervezetünkben található összes gócot a legutolsó mikrobáig is elpusztítani kizárólag csak az immunrendszerünk képes. Az immunrendszerünknek tehát teljes mértékben kulcsfontosságú szerepe van. Ahhoz, hogy egészségesek legyünk, mindennek egyensúlyban kell lennie, és ez vonatkozik a mikroorganizmusokra is, amelyeket a mindennapjainkban nem vagyunk képesek elkerülni. Azt kell tehát elérnünk, hogy egyensúly alakuljon ki a légutakon és az emésztőrendszerben található nyálkahártyán. Megfelelő életfeltételeket kell biztosítanunk rajta a jótékony baktériumok számára, ugyanakkor minimalizálnunk kell a kórokozók életterét. Ismerve ezeket a kórokozókat, meg kell azokat gátolnunk abban, hogy ártsanak nekünk. Éspedig úgy, hogy meghúzzuk a határt – ez a határ pedig a bőr és a nyálkahártya kell, hogy legyen -, amelyen túl a mikrobáknak semmi keresnivalójuk nem lehet. Ha átjutnak a túloldalára, kárt tesznek a szervezetünkben, és zavart okoznak annak működésében. A mikrobák természetesen minden erőből megpróbálnak behatolni a szervezetünkbe, és ha sikerrel járnak, akkor nagyon veszélyes toxinként hatnak. Ezért elengedhetetlen, hogy a szervezetünk a számára veszélyes mikroorganizmusokat felismerje, és azokat magából eltávolítsa. Ehhez erős és hatékony immunrendszerre van szükségünk, amelyet a kórokozók ellen tudunk irányítani. Ebben lehetnek segítségünkre a mikrobiális Joalis-készítmények. Információt juttatnak a szervezetünkbe arról, milyen fertőzésekre kell odafigyelnie, és hogyan tud ellenük harcolni.

A mikrobiális gócok eltávolítása

Amikor az ilyen jellegű gondok megszüntetésére törekszünk, tudnunk kell, hogy szervezetünkben a mikrobák különböző helyeken és formában igyekeznek fennmaradni. Megpróbálnak benne véglegesen megtelepedni, mikrobiális gócokat alkotva: ezekben élnek, mint valamiféle erődítményekben, elrejtve az immunrendszerünk elöl, és gyakorlatilag szöveteink részévé válnak. A dren és a herb termékcsaládba tartozó készítmények éppen ellenük és az általuk képzett gócok ellen hatnak úgy, hogy az immunitás, a gliasejtek, ill. különböző anyagcsere-és egyéb folyamatok segítségével szétbomlasztják a gócokat. Az immunitást a problematikus helyekre irányítják. Az immunsejtek időnként maguktól is hamar rájönnek, milyen mikroorganizmusok élnek a gócokban, és elkezdik azokat elpusztítani. Azonban ha a mikroorganizmusok a szervezetünkben már huzamosabb ideje vannak jelen, akkor elfoglalnak egy sor kulcsfontosságú pozicíót, manipulálják az immunrendszerünket és megakadályozzák neki, hogy észlelje a fertőzést. Ilyenkor olyan mikrobiális készítmények használata ajánlott, amelyek „felnyitják a szervezetünk szemét”, és megmutatják neki, hogy konkrétan, milyen fertőzés támadta meg. A gyakorlatban az bizonyul ideálisan, ha a dreneket valamilyen mikrobiális készítménnyel kombináljuk. A drenek „szétbombázzák” az erődítményt, a mikrobiális készítmények pedig odavezetik az immunitást a felszabadult fertőzéshez.Ilyenkor ugyan felléphet az a veszély, hogy a fertőzés elterjed, és akut megbetegedést okoz, ez azonban időnként elkerülhetetlen. Ahhoz, hogy az immunitásunk hatékonyan tudjon működni, meg kell tanulnia felismerni a mikroorganizmusokat. Időről időre „újra kell élednie”, hogy hatékonyan beállítódjon az összes típusú immunreakció. emiatt tehát a méregtelenítéssel járó reakciók elkerülhetetlenek. A gyakorlatban vagy az egyes mikrobiális készítményeket vagy azokat a komplexumokat ajánljuk alkalmazni a méregtelenítéshez, amelyek szintén tartalmaznak információkat a fertőzésekről.

A mikrobiális készítmények nemcsak az egyes kórokozókra, hanem a specifikus antigénekre vonatkozó információt is tartalmaznak, amelyek célja a megfelelő immunválasz kiváltása. Információt hordoznak továbbá különböző toxinokról, enzimekről és mediátorokról, amelyek belőlük felszabadulnak, ill. termelődnek. Ezek az anyagok segítik elő azok terjesztését, megbontják a kötőszövet struktúráját, a sejtek közötti peptidkötéseket, és áteresztővé teszik a nyálkahártyát. Emellett beavatkoznak az immunválaszok irányításába is, leállítják azokat, vagy –épp fordítva – beindítanak olyanokat, amelyek nem vezetnek a mikroorganizmusok eltávolításához, sőt épp ellenkezőleg, károsítják a szöveteinket. Ahhoz, hogy az immunitás megfelelően be tudjon avatkozni a folyamatokba, elsősorban ezeket az – immunsejtek közötti kommunikációban káoszt okozó – toxinokat kell eltávolítani. Erre jelentenek megoldást a mikrobiális készítmények. A számunkra ártalmas mikroorganizmusok négy alapvető csoportra oszthatók: baktériumok, penészgombák, vírusok és az eukarióta sejtekből álló paraziták. Minden egyes birodalomnak egy-egy Joalis-készítmény felel meg (No, Yea, ATV és Para-Para). Az alapkészítményekhez soroljuk még a Spirobort is, amely egy fontos és elterjedt baktériumcsoportról hordoz információkat, mégpedig a Spirochaetákról.

Mikrobiális alapkészítmények

Az ATV (Antivex) információkat hordoz minden olyan vírusról, amely az emberi szervezetet megfertőzheti, beleértve az állatokról átterjedőket is. Olyan alapkészítmény, amely az immunmechanizmusok segítségével eltávolítja a szervezetből a vírusrészecskéket, vagyis a fehérjeborítékba csomagolt genetikai információk nyelvével azonos nyelven íródott információt. Egyben eltávolítja a sejtjeinkben tárolt vírusinformációkat, beleértve a DNS-ünkben található vírusbejegyzéseket is (ezek örökletesek is lehetnek). A vírusok olyan toxinok, amelyek azáltal, hogy idegen információkat juttatnak a sejtjeinkbe, megváltoztatják funkciójukat, és kárt okoznak bennük. Igen negatívan befolyásolják az egészségünket és a pszichénket, és fontos kockázati tényezőt jelentenek minden típusú rák esetén. Erős romboló hatást fejtenek ki az immunrendszerünkre, és azon belül az idegrendszer immunitását biztosító gliaszövetekre. Az ATV (Antivex) az EAM-set adatbázisszoftverben található összes víruscsoportot felöleli, és az egyező vagy a hasonló antigéneknek köszönhetően gyakorlatilag az összes ismert és még fel nem fedezett vírustól is képes méregteleníteni.

A No (Nobac) információt hordoz az összes olyan baktériumról (a borréliákat is beleértve), amelyek állatokról terjednek át emberekre, megfertőzve őket. A szervezetünkben a baktériumok nemcsak a szövetközti területeken képesek élni, hanem a sejtjeinken belül, sőt gyakran az immunsejtjeinken belül is. Ha a nyálkahártyánkon vagy a bőrünkön egy bizonyos típusú baktériumok túlságosan elszaporodnak, akkor a No (Nobac) segít nekünk azokat ellenőrzés alá vonni, hogy többé ne tudjanak nekünk ártani. A veszélyforrást általában a sztreptokokkusz és a sztafilokokkusz baktériumok,vagy különböző anaerób baktériumok jelentik. Nemcsak a légzőszerveket és az emésztőrendszert támadhatják meg, hanem sok esetben a visszatérő húgyuti gyulladások, középfül-gyulladások, ill. arc-és homloküreg gyulladások mögött is ezek meghúzódhatnak. Károsítják az ereinket, a szívünket és az egyéb belső szerveket is: a gerincvelőnket és az agyunkat. Ha tehát a szervezetben baktériumok telepednek meg, akkor az elsődlegesen alkalmazandó készítmény a No (Nobac). A későbbiekben aztán az adott baktériumcsoportra fókuszáló egyéb készítménnyel ajánlott folytatni a kezelést.

A Spirobor a Spirochaeták baktériumtörzsre kifejlesztett készítmény. olyan baktérium nemzetségeket tartalmaz, mint például a borreliák, treponémák (szifilisz), leptospirák (aratóláz). Ezek a baktériumok a destruktivitás elvét hordozzák magukban, és sok egészségügyi probléma hátterében meghúzódnak, kezdve az ízületi fájdalmaktól, egészen a súlyos idegrendszeri elváltozásokig. Támadják az összes típusú sejtet, legfőképp a kötőszövetet és az idegrendszert, és rombolják az immunitást. Bőrproblémákat, Ízületi fájdalmakat, továbbá (szív-, tüdő-, csont- stb.) gyulladást okoznak. Gyakran az idegrendszert is megtámadják, ennek az egyik általános tünete a fáradékonyság. Súlyos károsodások alakulhatnak ki, számos fizikai és mentális tünettel kísérve – érzékelési és mozgási rendellenességek, bénulás, sclerosis multiplex tünetek, alvászavar, csökkent koncentráció, depresszió, krónikus fáradság szindróma, lelki betegségek, autoimmun problémák, demencia. A fentebb említett baktériumok neurotoxint termelnek, amely holisztikusan fejti ki a hatását, és károsítja az idegrendszert, az immunitást, autoimmun reakciókat vált ki, és negatívan befolyásolja a pszichét.

A Para-Para információt tartalmaz az összes élősködőről, állati egysejtűkről, és sok egyéb organizmusról, mint például a rovarok és atkák. Az atkák szerepet játszhatnak az allergia és az asztma kialakulásában. Az állati egysejtűek igen elterjedtek, és sok problémát tudnak okozni. Kártékony tevékenységüket leginkább a gyomor-bélrendszerben fejtik ki, de némelyek mélyebbre is behatolnak a szervezetbe, és még az idegszövetekbe is képesek bejutni. Egyes élősködők ráadásul még vírusokkal vagy baktériumokkal is fertőzöttek lehetnek. Ennek tipikus példái a trichomonasok, amelyekből ueraplazma szabadul fel. Visszatérő fertőzések esetén tehát nemcsak a fertőzés mikrobiális gócát fontos megtalálni, hanem azt is ki kell deríteni, hogy nem paraziták voltak-e a fertőzés hordozói.

A Yea (Yest) penész- és az élesztőgombákról hordoz magában információkat. Ezek helyileg károsítják a szöveteket, például a bőrben, valamint a száj, a belek és a légutak nyálkahártyáján. Egyesek például a májba, a tüdőbe és az idegrendszerbe infiltrálódnak. Legyengült immunrendszer esetén pedig az egész szervezetben képesek szétterjedni. Egy sor olyan toxint termelnek, amelyek aztán még tovább károsítják a szervezetet, elsősorban az unogenitális-, az emésztő-, és a légúti rendszert. Az általuk képzett gócok szerepet játszhatnak az asztma és a középfülgyulladás kialakulásában.

Egyéb mikrobiális készítmények

Víruskészítmények

Az ATV (Antivex) ugyan az összes vírust tartalmazza, mindazonáltal időnként más, célirányosabban fókuszáló, sőt egyes esetekben ún. speciális készítményekre is szükség van. Igen fontos készítmény a herpeszvírusok elleni készítmény.
Herp
A herpeszvírusok (herpes, simplex, VZV, CMV, EBV, roseolovírus…) a legelterjedtebb vírusok az élőlények körében. Evolúciós szempontból nagyon öregek (több száz millió év), és a legöregebbek az alfa-herpeszvírusok (madarak, hüllők). A betegségek széles skáláját okozzák mind az embereknek, mid pedig az állatokan – az élőlények egyharmadának a szervezetében találunk ilyen mikrobiális gócot! Elsősorban a bőrt, a nyálkahártyát és az idegszöveteket támadják. Az immunrendzser szinte minden egyes szintjén be tudnak avatkozni a gazdaszervezet immunrendszerébe, és képesek blokkolni az összes típusú immunválaszt. Megakadályozzák a sejteknek, hogy helyreállítsák önmagukat, ami neurodegenerációhoz vezet, valamint ahhoz, hogy biztosítva lesznek a körülmények más, intracelluláris paraziták (például borreliák, enterovírusok, kullancsenkefalitisz-vírusok stb.) fennmaradásához. Elsősorban immunzavarok és onkológiai megbetegedések esetén fontos készítmény. Ezek a vírusok ateroszklerózist is okozhatnak.

HPV

A papillomavírusoktól minden gerinces szenved. A laphámsejtek magjában szaporodnak, és stimulálják a megfertőzött sejtek osztódását. Szemölcsöket, bőrkinövéseket, nyálkahártya-elváltozást, kondilómákat, méhnyakelváltozást, hiperpláziát (sejtszaporodást), sejtalakváltozást és jóindulatú daganatokat okoznak. Bizonyos típusaik rákos sejtek kialakulását eredményezik. Gyakran igen hosszú a lappangási periódusuk, így időzített bombaként vannak jelen a szervezetben. Bőr és nyálkahártya-elváltozást okoznak, és jelentősen növelik a tumorok kialakulásának a kockázatát.

FME (FSME)

A készítmény a vérszívó rovarok által terjesztett vírusokról hordoz információkat. Ezek a vírusok jellemzően idegrendszeri gyulladásokat okozhatnak, mint például az agyvelő- és az agyhártya gyulladás. Gyakoriak a lázzal kísért, olykor vérzéssel is járó influenzaszerű tünetek. Károsítja az idegrendszert, fejfájást, zsibbadást érzéketlenséget, álmatlanságot, figyelem-, hangulat-, és alvászavart okoznak. Károsítják a májat , a vesét és az ízületeket is. Kedvezőtlenül befolyásolják a koncentrációképességet és a pszichét, továbbá fáradságot okoznak stb. RNS-vírusokat tartalmaz (Arenaviridae, Bunyaviridae, Flaviridae, Reoviridae, Togaviridae).

Gripin

Légúti vírusokról hordoz információkat, beleértve a valódi influenza vírusait is. Ezek elsősorban cseppfertőzés útján terjednek, és amellett, hogy akut légzőszervi megbetegedéseket okoznak, károsítják a légutakat, a szívet, az ereket és a beleket is. Hatással vannak azt asztmára és az allergiára is. Sok esetben állnak fej-, izom-és ízületfájás, továbbá középfül gyulladás mögött is. Gyakori betegeskedést okoznak, mivel károsítják a légutak nyálkahártyáját. Az alábbi RNS-vírusokat tartalmazza: Orthomyxovírusok, Arenavírusok, Norovírusok, Paramixovírusok, Enterovírusok (rhinovírusok coxsackie), Paerchovírusok, Reovírusok (a Rotavírus is.).
Speciális készítményként olyan további víruscsoportok is megrendelhetők, mint például a retrovírusok (tumorok, immunitás), az onkovírusok (onkogén vírusok), az adenovírusok (nyirokrendszer) vagy a hepatitisz vírusok. A vírushoz szokták sorolni a szubvirális ágenseket is. Ezek közé tartoznak a nem teljes szatellit vírusok is, amelyek önálló replikációra nem képesek, és ehhez más vírusokra és prionokra van szükségük. Az ATV (Antivex) az összes ilyen részecskét tartalmazza, mivel ahhoz, hogy terjedni tudjanak, szükségük van bizonyos vírusokra (beleértve a prionokat is, ott főleg a retrovírusok vannak). Prionokat az IK mix készítmény is tartalmaz, mivel az ezen patogén fehérjék az eltávolításához immunkomplexek létrejötte szükséges, és az, hogy az antigének egyesüljenek a fehérjékkel, majd hogy ezeket további immunsejtek továbbítsák el.

Bakteriális készítmények

Anaerob

Az anaerob baktériumok különféle szájüregi gyulladásokat okoznak, beleértve a parodonitist is. Ezek a baktériumok tehetők a leginkább felelőssé a mikroflóra egyensúlyának a felborulásáért, a karcinogének létrejöttéért és a polipok kialakulásáért. Urogenitális és légzőrendszeri problémák mögött is meghúzódhatnak. Az általuk termelt toxinok igen károsak az idegrendszerre nézve, és különböző mentális zavarokat okozhatnak, mint például az autista spektrális zavar. A bőrben gyulladásos gócokat, apróbb keléseket és faggyúmirigy-elzáródást okoznak. A készítmény klosztridiumokat, propionibaktériumokat, aktinomicétákat, peptokokkuszokat, fusobaktériumokat, metanobaktériumokat stb. tartalmaz.

Enterobac

Az enterobaktériumok jellemzően az unogenitális traktusban idéznek elő gondokat: elősegítik a vese-és húgyuti kövek képződését, húgyuti-, prosztata-, és vesegyulladást, hüvelyi folyást, vetélést okoznak. Előfordulhatnak a légzőrendszerben is, ahol hörghurutot okoznak, károsítják a csillós hámszövetet és orrmelléküreg- és középfül gyulladást váltanak ki. Megtámadhatják az ízületeket, az érrendszert és az idegrendszert is. Ha az emésztőrendszerben szaporodnak el, akkor számos probléma okozói lehetnek, mint például az áteresztő bél szindróma. Gyakran előfordulnak a májban és a lépben is. Az alábbiak a leggyakoriabbak: E. Coli, klebsiella, proteus, szalmonella, listeria,erysipeloid, brucela, hemofilus, vibrio, bordetella (szamárköhögés), pseudomonas.

Helicob

Gyomorgyulladásra szánt készítmény, amely része az Enterobacnak. A Helicobacter pylori burka lúgos kémhatású, lebontja a nyálkát, csökkenti a HCI-termelést, gyomornyálkahártya problémákat (hányinger, fájdalom, puffadás), polipokat, fekélyeket, gyomor-és eméyztőrendszeri karcinómákat és vérzéseket okoz. Szerepet játszhat a gasztroezofagális reflux kialakulásában is, melynek a tünetei a savanyúszagú lehelet és a fogak fokozott szuvasodása.

Kokplus

A kokkuszok az anginák, a légúti gyulladások és a tüdőgyulladás leggyakoribb okozói. A bőrön – esetenként élesen körvonalazott – genygócok képződését eredményezik. Emlő-, faggyúmirigy-, és tüszőgyulladások hátterében is állhatnak. Szájüregi problémákat okozhatnak: gyulladások, hólyagok, fogszuvasodás. Megtámadják a szívet, az ízületeket, a kötőszövetet és a csontvelőt is. Gyakran okoznak prosztata-, petefészek- és húgyuti gyulladást. A kokkuszok csoportjába tartoznak a sztreptokokkuszok, az enterokokkuszok, a moraxella, a Neisseria gonorhea (szifilisz), a meningokokkusz, a kingella…

Chlamydi

A chlamediák intracelluláris energiaelszívó élősködők, amelyek fáradságot, immunszupressziót és krónikus fáradság szindrómát okozhatnak. Leggyakrabban a légzőrendszert támadják meg- ilyenkor jellemző tünetként köhécselés, száraz köhögés lép fel. Az urogenitális rendszerben méhnyak-, méh-, és petefészek gyulladást, meddőséget, kismedencei és hasüregi gyulladást okoznak (gyermekeknél is). Képesek bejutni a nyirokrendszerbe, a májba, a belekbe, a lépbe, az erekbe, az idegszövetekbe( gyakorlatilag mindenhova). Chlamydophilia, anaplasma, ehrilichia, baronella, coxiella…

Mollicut

A Mollicutes osztályba tartozó baktériumok egyszerű, sejtfal nélküli baktériumok, amelyek elsősorban az urogenitális rendszert támadják meg (húgyuti- és húgyhólyaggyulladás, prosztatagyulladás, nőgyógyászati gyulladások, endometriózis, petevezeték-összenövések, meddőség, preeklampszia, koraszülés és vetélés, kismedence gyulladás). A légzőrendszerben gyakran okoznak elsődleges antipikus tüdőgyulladást és légúti gyulladást, amelyekre gyakran az antibiotikumok sem hatnak. Nemzetségek: Mycoplasma, Ureaplasma, Hepatoplasma, Acholeplasma…

Micobac

A tuberkolózis baktérimoktól való méregtelenítésre szánt készítmény. ezek a baktériumok károsítják a légutat, ami köhögést (nyálka, néha vér), lázat, rossz közérzetet, testsúlycsökkenét, éjszakai izzadást, mellkasi fájdalmakat eredményez. Az emésztőrendszerben száj-, és végbélfekélyt, gyomorfájdalmakat, emésztési zavarokat, bélgyulladást okoznak, és gyakran játszanak szerepet a Crohn-betegség kialakulásában. Megtámadhatják az urogenitális rendszert is, ilyenkor vizelési problémákat, fájdalmas vizelést, mellékhere-gyulladás, herezacskó-duzzadást, kismedence-és méhgyulladást okoznak. Gyakran képesek bejutni az idegrendszerbe és a csontokba is. Itt aztán gerincfájdalmakat és akár bénulást is ki tudnak váltani, gyakran okoznak fájdalmat a nagyízületekben, különösen a térdben és a csípőben.

Zooinf

Állatokról emberre terjedő fertőzéseket tartalmaz – Suid herpesvírus, Ovine, Bovine herpesvírus, Brucella, echinokok, ehrilichie, Rift Valley fever vírus, Japanese encephalitis vírus group ( a nyugati nílusi-láz vírusa),leptospira, coxiella, salmonella, mícrobacterium avium, m. bovis, Trichienella, Francisella, E. coli, vesicular stomatitis vírus, Anaplasma, Babesie, Pasteurella, Campylobacter, toxoplasma…

Marie Vilánková